آسیاب سنگی – Biostonemill BSM

 

همزمان با افزایش حساسیت و نگرانی مصرف کننده نهایی در خصوص سلامت تغذیه  خود و اطرافیانشان تقاضا برای محصولاتی که طی فرآیند تولید و فرآوری بیشترین میزان مواد مغذی از جمله فیبر را حفظ می کنند نیز رشد چشمگیری داشته است.
پاسخ شرکت اکریم ایتالیا به این خواسته
Biostonemill نام دارد، ماشینی کاملا صنعتی که تلفیقی از تکنولوژی روز آسیابانی دنیا و خصوصیات یک آسیاب سنگی سنتی می باشد.


یک ترکیب موفق

شاید تا همین چند سال پیش تصویر این ماشین، قابی تزیینی مناسب برای آراستن کارخانجات آرد یا نانوایی های صنعتی به شمار می رفته اما بی تردید امروز شرایط به کلی تغییر کرده و هرروزه بر تعداد افرادی که آرد کامل غلات با ارزش غذایی دست نخورده شامل ویتامین ها، مواد معدنی و سرشار از فیبر که استفاده از آن برروی عملکرد مناسب سیستم گوارش تاثیر بسزایی دارد نیز افزوده شده است. این نوع از محصولات با آرد کامل که حاوی 100% دانه غلات می باشد تولید می شوند و چنانچه با سرعت پایین همانند روش آسیاب سنگی های سنتی آرد شوند تمام مواد مغذی و خصوصیات ارگانولپتیک غله نیز دست نخورده باقی می ماند.

در همین راستا و در جهت ارائه فرصت تولید این نوع محصول در کنار دیگر محصولات کارخانجات آرد، شرکت اکریم پس از مدت ها تحقیق و بررسی دستگاه Biostonemill  را که خصوصیات آسیابانی سنتی را در قالب طرحی صنعتی و مدرن گنجانده، طراحی و تولید کرده است، بدون شک محصول تولید شده از این طریق نمی تواند جایگزین مناسبی برای محصولات تولید شده با آسیاب های غلتکی مانند انواع گوناگون و متنوع آرد همراه با انواع ترکیات و افزودنی ها و همچنین محصولات جانبی متفاوت برای  تولیدات دیگر و کارخانجات خوراک دام باشد و کاربرد اصلی آن تولید آردی کامل در کنار دیگر محصولات کارخانجات می باشد.

Biostonemill – ساده و مستقل

طراحی منحصر به فرد این دستگاه علاوه بر فراهم ساختن شرایط مناسب جهت تطبیق پذیری با چرخه تولید، امکان نصب، تنظیم و نظافت آسان را هم میسر کرده و باعث به حداقل رساندن هزینه و زمان صرف شده برای تعمیرات و نگهداری شده است و همچنین با توجه به مستقل بودن، ماشینی ایده آل جهت استفاده در "زنجیره تامین کوتاه" می باشد.
از مزیت های دیگر طراحی خاص این دستگاه می توان به انعطاف بالای آن در آسیاب انواع غلات و حبوبات نظیر: گندم نرم و سخت، ذرت، جو، چاودار، برنج، جو دوسر، کاموت (گندم خراسان)، عدس، باقالی سبز، نخود و ... اشاره کرد.
آرد استحصال شده از طریق این دستگاه از نظر کیفیت مواد مغذی شرایط بهتری داشته و از لحاظ گرانولومتری غیر یکنواخت می باشد.
رنگ لایه بیرونی نان تولید شده با استفاده از این نوع آرد منحصر به فرد و کاملا متمایز از سایر نان ها بوده و دارای رایحه ای قوی تر می باشد، همچنین طعم بهتر و هضم آسان از دیگر مزیت های این محصول ویژه می باشد.
و در نهایت بهره گیری از تمامی جوانه، غلظت بالای ویتامین های گروه
B  و مواد معدنی مورد نیاز بدن (کلسیم و منیزیم) سبب تولید محصولی با ارزش افزوده بالا و بسیار مفید برای سلامت انسان شده است.